65 Festiwal

65
Międzynarodowy
Festiwal Chopinowski

 

 


6-14 Sierpnia 2010

Artystów oraz Publiczność 65. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju połączy hołd, jaki złożymy Fryderykowi Chopinowi oraz Robertowi Schumannowi w 200. rocznicę Ich urodzin. Chciałbym jednak w tym miejscu przypomnieć o upływającej w bieżącym roku – nieco w cieniu rocznicy chopinowskiej – 150. rocznicy urodzin znakomitego pianisty, kompozytora, wielkiego Polaka – Ignacego Jana Paderewskiego.

W październiku i w listopadzie odbędą się dwa największe konkursy pianistyczne, jakie organizowane są w Polsce – XVI Konkurs Chopinowski oraz VIII Konkurs im. Paderewskiego. Jestem przekonany, iż tegoroczna edycja Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju na długo pozostanie w pamięci festiwalowej publiczności. Ponownie będziemy słuchać wybitnych artystów o ustalonym już prestiżu i sławie, ale jednocześnie usłyszymy liczną w tym roku grupę pianistów tworzących absolutną czołówkę młodej pianistyki światowej – zwycięzców największych ubiegłorocznych i tegorocznych konkursów pianistycznych. Festiwalowe Duszniki będą pełne młodzieży pianistycznej. W przededniu październikowego Konkursu Chopinowskiego tradycyjnie spotkamy się z jego polskimi uczestnikami oraz w ramach Kursu Mistrzowskiego z laureatami ostatniej edycji konkursu pianistycznego organizowanego przez Narodowy Instytut F. Chopina.

W imieniu organizatorów Festiwalu składam serdeczne podziękowania Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wszystkim naszym niezawodnym Sponsorom za życzliwość, sympatię i zainteresowanie, jakim darzą Festiwal.

Mam zaszczyt powitać Państwa i zaprosić do wysłuchania koncertów 65. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider